Skip to main content

Derin Düşler Anaokulu

Eğitim Metodlarımız

Pazartesi arkadaşlar için minik paylaşımlar,
Salı atık materyallerle neler yapılır?
Çarşamba yeni kitaplar eşliğinde farklı pencerelerden bakılır.
Perşembe,oyuncağın oyuncağımla tanışsın.
Cuma yine gel sürprizi! ile haftayı bağ odaklı sonlandırır Derin Düşler Anaokulu.
Küçük Düş İnsanı! 45 yıllık deneyimin çocuksu yüzüyle tanışmak için…

derin dusler BG 4

Montessori Eğitim Sistemi

Montessori eğitimi ile , çocuğun ilgi alanlarına, becerilerine, öğrenme hızına ve kişilik özelliklerine uygun şekilde geliştirilen bir metoddur. Ayrıca farklı yaş gruplarından olan çocukların bir arada eğitim almasını ve dolayısıyla birbirinden öğrenme – peer learning ‘i destekleyen bir pedagojidir.

İngilizce Eğitim Programı

Okulumuzda eğitimcilerimizle uyguladığımız devamlı İngizlice programı ile üç yıllık bir programın sonunda çocuklarımız kendini ve ailesini tanıtacak, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını rahatlıkla ifade edebilecek, yaklaşık olarak 350 İngilizce kelime bilecek, duygularını ifade edebilecek, o gün ki havanın durumu hakkında konuşabilecek, ufak alışverişleri İngilizce yapabilecek seviyeye çok rahatlıkla gelmektedirler.

Pogramlarımızı 0-3 yaş, 4-5 yaş ve 5-6 yaş olmak üzere üç farklı yaş grubuna göre hazırlanmaktadır.

derin dusler BG 3
derin dusler BG 11

İngilizce Program (EKA)

Sınıf öğretmnelerimiz İngilizceyi çocuklarına nasıl öğreteceklerine dair yoğun ve kapsamlı eğitimlerden geçerler.

Her ay düzenli olarak sınıflara çocuklarla İngilizce oyunlar oynayarak EKA programının doğru uygulanıp uygulanmadığını kontrol eden bi koordiantör atanır,

Yılda iki sefer çocuklarımızın bireysel seviyelerini ölçerek velilerimize ayrıntılı raporlar sunarız,

English Kids Academy programını başarı ile uygulayan öğretmenlerimiz dönem sonunda EKA sertifikası almaya hak kazanırlar.

Öğretmenlerin EKA sertifikası alabilmeleri için; Sınıflarının İngilizce seviyesi minimum %70 olmalıdır. Bir dersi hiç Türkçe konuşmadan işleyecek seviyeye gelmiş olmaları gerekmektedir. Bu şekilde işlenmiş bir dersin videosu yurt dışına değerlendirmeye gönderilir. Yurt dışının son onayı ile EKA sertifikası öğretmene verilir.

Yoga ve Mindfulness

Şimdi ve Burada etkinlikleri ile regülasyon becerilerini erken dönemde çocuklarımıza deneyimletmek amacı ile Mindfulness etkinlikler ve Yoga haftalık programımızda yer almaktadır.

derin dusler BG 7
bg 1

Orff ve Ritim

Çocuklar hareketlerindeki özgürlük, bedenlerini oyun içerisinde etkin bir şekilde kullanabilmeleri, basit enstrümanlarla doğaçlama müzik yapabilmeleri nedeniyle kendi müziklerini yaratmaya her zaman motive olurlar.

Haftalık programımızda enstürmanal deneyimler ve günlük akışımızda ritimler bizi besler.

Yaratıcı Drama

Derin Düşler , öğrencilerine yaratıcılıklarını keşfetmeleri için bir çok alan yaratır. Yaratıcı Drama da bu alanların çatısı olarak görülür.Her zaman her gün dramatizasyon bizimledir.

derin dusler BG 2
derin dusler BG 8

Satranç

‘’Satranç tahtası insan zihninin jimnastik salonudur.’’

Pascal Çocukların zihinsel esneklik ve problem çözme becerilerini geliştirmek adına haftalık programımızda satranç bulunmaktadır.

Stem ve Kodlama

STEM sayesinde öğrencilerimiz aşağıdaki gibi birçok alanda anahtar beceriler geliştirirler.

• Problem Çözme • Yaratıcılık • Analiz ve Sentez • Ekip Çalışması • Bağımsız Düşünme • Bütünsel Görüş • Kodlama becerileri geliştirirler.

derin dusler BG 13
derin dusler BG 10

Proje Odaklı Öğrenme Metodu

Aylık rutinimizde belirlenen kısa ve uzun dönemli projeler ile çocuklarımızın merak duygularını ve analiz yeteneklerini geliştirmeyi hedefleriz.